Ouders daders flatbrand Arnhem veroordeeld tot € 90.000,– aan affectieschade

09 July 2020
Ouders daders flatbrand Arnhem veroordeeld tot € 90.000,– aan affectieschade

De strafrechter heeft op 6 juli 2020  de twee jongens veroordeeld die werden verdacht van brandstichting.

De jongens zijn veroordeeld voor een brandstichting in de hal van een flatgebouw met dodelijke afloop. Zij zijn allebei schuldig aan het veroorzaken van een brand, door aanmerkelijk onvoorzichtig handelen.

De brand staat bekend als de Arnhemse flatbrand. Daarbij is een vader en zijn zoon om het leven gekomen.

Affectieschade

In de strafzaak is er namens een aantal nabestaanden een schadevergoeding gevorderd, namelijk voor affectieschade.

Klik hier voor algemene informatie over affectieschade.

De nabestaanden hebben er voor gekozen om in deze strafzaak alleen vergoeding van affectieschade te vorderen. Deze mogelijkheid bestaat sinds 1 januari 2019.

Op grond van de Wet Affectieschade kunnen nabestaanden vergoeding van schade vorderen die bestaat uit het verdriet door het overlijden van een naaste, bijvoorbeeld als gevolg van een strafbaar feit.

De strafrechter heeft de ouders van de daders veroordeelt tot vergoeding van affectieschade voor een bedrag van in totaal € 90.000,–.

Klik hier en hier voor de volledige uitspraken van de strafrechter.

Vragen?

Heeft u vragen of zoekt u een advocaat die is gespecialiseerd in aansprakelijkheidsrecht en letselschade? Neem vrijblijvend contact op.

Salva Schaderecht is een advocatenkantoor  gespecialiseerd in aansprakelijkheid, letselschade en verzekeringsrecht.

Salva Schaderecht | info@salvaschaderecht.nl | 085 800 8080 | Jansbuitensingel 7, 6811 AA Arnhem

Gerelateerde blogs

11 May 2021
Voorstel tot verhoging leeftijd ouderlijke aansprakelijkheid van vijftien jaar naar zeventien jaar
foto rellen bij artikel ouderlijke aansprakelijkheid
Lees deze blog
03 January 2023
Helmplicht voor snorfietsers in 2023
afbeelding van fietshelm bij blog over helmplicht snorfietsers tegen letselschade
Lees deze blog
09 April 2021
Hoe staat het met de verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering voor zzp’ers?
logo verbond verzekeraars bij artikel over directe schadeafhandeling
Lees deze blog